,

Lampy stołowe ceramiczne, szklane i porcelanowe

Ceramiczna lampa stolowa w kwiaty i ptaki Lina

Klasyczne dodatki do wnętrz wykonane z ceramiki, szkła czy porcelany zawsze były i są niezwykle chętnie wybierane i niezmiennie modne. Warto na wyroby ceramiczne spojrzeć nieco szerzej niż w kontekście czysto użytkowym, czyli np. naczyń, takich jak talerze, miski czy filiżanki. Lampy stołowe ceramiczne są niebanalnym elementem pozwalającym łączyć piękno tradycyjnych wyrobów z funkcjonalnym oświetleniem wnętrza.

Rodzaje lamp ceramicznych

Ceramika, czyli wszystkie wyroby powstałe w procesie wypalania gliny, ma wiele oblicz – od klasycznej stołowej porcelany, po fajans a nawet wyroby z terakoty. Równie modne są dodatki wykonane z kolorowego, barwionego szkła, często przypominającego wyroby ceramiczne. Warto np. zwrócić uwagę na oryginalną lampę z terakoty Ellen oraz lampę stołową wykonaną z barwionego szkła do złudzenia przypominającego metal – lampę stołową Zelma.

Lampa stolowa z terakoty Ellen z lnianym abazurem

Lampa stołowa z terakoty – oryginalne rozwiązanie do wnętrz w stylu boho

 

Lampy stolowe z kolorowego szkla marki Watt&Veke

Wyjątkowe lampy z barwionego szkła do złudzenia przypominającego metal – Zelma oraz Alfonso

Ceramiczne i porcelanowe lampy stołowe – co oferują producenci

Decydując się ubogacić swoje wnętrze w lampy ceramiczne, trafimy na ogromny wybór jaki oferują nam producenci oświetlenia. Ze względu na fakt, że ceramika jest materiałem równie urokliwym, co delikatnym, częściej od lamp wiszących możemy spotkać ceramiczne lampy stołowe w wielu kształtach oraz wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy zarówno lampy gładkie, w jednolitych kolorach, jak np. ceramiczna lampa stołowa Stig, jak i w różnorodne wzory – np. ceramiczne lampy stołowe szwedzkiej marki PR Home.

Lampy stolowe ceramiczne szwedzkiej marki Watt&Veke

Kolekcja stołowych lamp ceramicznych w pięknych, morskich kolorach

 

Kolekcja ceramicznych lamp szwedzkiej marki PR Home

Do porcelanowych lamp marki PR Home można dobrać dowolny abażur, który odmieni każdy model lampy

 

Ceramiczne lampki stolowe Ming z dekoracyjnymi zarowkami

Małe lampki porcelanowe Ming nawiązują zarówno do klasyki, jak i do stylu industrialnego

Lampy stołowe ceramiczne i szklane – do jakich wnętrz pasują?

Ceramiczne lampy stołowe świetnie sprawdzą się  we wnętrzach klasycznych oraz urządzonych w stylu Hampton. W takich klimatach świetnie sprawdzą się lampy stołowe w kształcie wazy, zdobione w stylowe wzory – kolekcja marki PR Home. Miłośnicy retro oraz vintage mogą natomiast wybrać ręcznie zdobione lampy stołowe Lina w modne kwiatowe wzory. Takie lampy będą pasować również do pomieszczeń urządzonych w modnym klimacie boho – do niego wpasują się także ceramiczne lampy Lisbon w naturalnych, piaskowych kolorach. Zachęcamy gorąco do przejrzenia działu lamp stołowych w sklepie ekconcept.pl – na pewno każdy znajdzie tam lampę ceramiczną dopasowaną do swojego wnętrza.

Lampy stolowe ceramiczne w stylu Hampton

Lampy stołowe ceramiczne marki PR Home z motywami w stylu japońskim i holenderskim – idealnie odnajdą się we wnętrzach w stylu Hampton

 

Ceramiczna lampa stolowa w marokanska koniczyne

Prostokątna lampa ceramiczna z modnym wzorem marokańskiej koniczyny

 

Ceramiczna lampa w kwiaty Lina

Lina to porcelanowa lampa z modnym motywem kwiatów i ptaków – idealna do wnętrz w klimacie boho

 

Ceramiczne lampy stolowe Lisbon w naturalnych kolorach

Ceramiczne lampy stołowe Lisbon idealnie wpiszą się w styl skandynawski oraz klimat boho