Lampy szklane – nowoczesne i nietuzinkowe wykończenie wnętrza

, ,
Lampy szklane w wielu kolorach

Szkło to jeden z najbardziej uniwersalnych i efektownych materiałów stosowanych we wnętrzach. Obecnie szklane elementy wykończeniowe są niezwykle popularne – poczynając od ogromnych okien, szklanych balustrad, blatów, kafli, aż po elementy oświetleniowe. Lampy szklane pasują praktycznie do każdego wnętrza – zarówno urządzonego w nowoczesnym stylu, jak i do wnętrz retro i vintage. Wybór lamp wykonanych ze szkła jest ogromny – możemy postawić na szklane lampy wiszące, ale również wzbogacić wnętrze szklanymi lampami stołowymi, bądź kinkietami ze szklanym kloszem.

Szklane lampy wiszące

Najbardziej popularne są szklane lampy wiszące. Dzięki ogromnym możliwościom, jakie daje ten materiał, możemy uzyskać niezwykłe efekty świetlne, światło-cienie i różne barwy światła. Na rynku dostępne są szklane klosze do lamp wiszących w formie stożka w wielu odcieniach, np. szklany klosz Faith, a także lampy z przezroczystego szkła w najrozmaitszych formach, np. szklana lampa w kształcie kropli Drop. Wyjątkowo oryginalnym i nowoczesnym rozwiązaniem są również dekoracyjne lampy szklane Hole, które mogą stanowić podświetlenie dekoracji roślinnej – wygląda to niezwykle efektownie. Natomiast wielbicielom stylu retro na pewno spodoba się szklana szklana lampa witrażowa w formie klejnotu Emerald.

Szklane klosze Joy, Hope, Faith Watt&Veke

Lampy ze szklanym kloszem w różnych kolorach od Watt&Veke

Szklana witrazowa lampa wiszaca Emerald PR Home

Szklana lampa witrażowa szyszka Emerald PR Home

Szklana lampa wiszaca kropla Drop Hubsch

Szklana przezroczysta lampa wisząca w kształcie kropli Drop

Dekoracyjne szklane lampy wiszace Mini Hole Globen Lighting

Dekoracyjne szklane lampy z otworem Hole Globen Lighting

Lampy szklane kule

Jednak niewątpliwie najmodniejszym obecnie kształtem szklanych lamp wiszących jest kula. Producenci oferują wiele rozwiązań – niezwykle popularne są klasyczne, przezroczyste lampy szklane w formie kuli – np. lampa szklana kula Bretagne. Lampy te prezentują się najlepiej w połączeniu z żarówkami dekoracyjnymi, świetnie wyglądają zawieszone w rzędzie np. nad stołem lub blatem. Ciekawie wyglądają również kuliste lampy wiszące z przydymionego szkła, dające delikatne światło, np. szklana lampa wisząca Spring, która dzięki oryginalnej strukturze szkła gwarantuje niezwykłe efekty świetlne.

Lampa szklana kula Bretagne

Lampy szklane kule Bretagne – wykonane z przezroczystego szkła, styl industrialny

Lampa wiszaca kula przyciemniane szklo Spring

Lampa wisząca z przyciemnianego, zdobionego szkła Spring

Szklane lampy stołowe

Ciekawym elementem dekoracyjnym są również szklane lampy stołowe. Dostępne są lampy z przezroczystego szkła, dodające wnętrzom lekkości i oryginalności. Przykładem może być ciekawe połączenie przezroczystego szkła z drewnem w lampie stołowej Clara. Wyjątkowo efektowne są także lampy z barwionego, nieprzezroczystego szkła, które przypominają lampy metalowe, są jednak lżejsze w swojej formie. Taka jest np. szklana lampa stołowa Zelma lub stołowa lampa ze szkła Gabrielle – obie wyglądają pięknie i oryginalnie w połączeniu z modnymi abażurami wykonanymi z aksamitu.

Lampa stolowa szklo drewno Clara

Szklana lampa stołowa z drewnianym wykończeniem i lnianym abażurem Clara

Szklana lampa stolowa Zelma z aksamitnym abazurem Watt&Veke

Lampa stołowa z barwionego szkła z aksamitnym abażurem Zelma

Szklana lampa stolowa z aksamitnym abazurem Gabrielle Watt&Veke

Lampa stołowa z barwionego szkła z aksamitnym abażurem Gabrielle

Z pewnością warto postawić na szklane elementy we wnętrzu – stanowią nie tylko oryginalną dekorację, ale przede wszystkim gwarantują niezwykłe efekty świetlne oraz lekkość formy, która nie przytłacza wnętrza.

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *