Trendy w oświetleniu 2019

Wiklinowe lampy wiszace Maja

Trendy wnętrzarskie stoją obecnie pod znakiem koloru, fantazji i kontrastów. Barwny aksamit kontra surowe, geometryczne wzory, naturalny styl boho kontra szykowne art deco – wnętrza na pewno nie mogą być teraz nudne. Trendy w oświetleniu 2019 jeszcze dalej odchodzą od wszechobecnych do tej pory bieli i szarości i idą w kierunku kwiatowych wzorów, ciężkich welurowych tkanin i zwierzęcych motywów. Zdecydowanie możemy puścić wodzę wyobraźni.

Trendy wnętrzarskie – co jest obecnie na topie?

Obecnie we wnętrzach absolutnie na topie są aksamitne tkaniny w intensywnych kolorach butelkowej zieleni, burgundu czy szmaragdu. Królują złote dodatki oraz roślinne i zwierzęce motywy. Zdecydowanie dominują zielone wzory palm oraz kolorowe ptaki i zwierzęta – motyw tropiku to must have tego sezonu. Z drugiej strony modne są (jak zawsze) naturalne materiały, takie jak drewno czy wiklina. Na czasie są również geometryczne kształty, zarówno te proste, jak i fantazyjne, koniecznie w kolorze złota lub czerni.

Abazury PR Home

Szeroka gama abażurów najwyższej jakości szwedzkiej marki PR Home

Klasyczna lampa biurkowa Pelle

Klasyczna biała lampka biurkowa Pelle marki Watt&Veke

Plecione lampy boho Vilda

Lampy wykonane z delikatnie plecionej wikliny w czarnym kolorze – idealne do wnętrz utrzymanych w stylu boho

Szklane lampy Julia PR Home

Kolekcja romantycznych lamp Julia wykonanych z ozdobnego szkła

Lampy w stylu boho i art deco

W 2019 swój czas będą mieli wielbiciele dwóch, zgoła odmiennych stylów – boho oraz art deco. Kolory i natura kontra elegancja i szyk – świetnie sprawdzi się również połączenie elementów kilku styli. Eklektyzm również jest obecnie w cenie. Oczywiście w oświetleniu możemy znaleźć odzwierciedlenie trendów wnętrzarskich – na topie są więc lampy art deco oraz oświetlenie w stylu boho. Naturalne wiklinowe lampy boho, np. lampa wisząca Ava od PR Home, to must have tego sezonu. Drewniana lampa Honey w eleganckim wydaniu to połączenie obu styli. Modnego wyrazu doda jej aksamitny abażur w węże. Na topie są również lampy inspirowane stricte stylem art deco, jak złota lampa stołowa Bailey z abażurem w pawie.

Wiklinowa lampa boho Ava

Ażurowa lampa wiklinowa idealna do wnętrz w stylu boho

Drewniana lampa Honey w stylu art deco z abazurem w weze

Połączenie stylu boho oraz art deco – trendy w oświetleniu 2019

Aksamitne abażury i geometryczne kształty

Abażury wciąż zyskują na popularności, len wypierany jest jednak przez aksamit, coraz częściej wybierane są ciemne, intensywne kolory i zwierzęce wzory. Czarna lampa stołowa w stylu art deco z abażurem w ptaki to esencja trendów oświetleniowych 2019 roku. W tym samym czasie modne są proste lampy o geometrycznych kształtach, stanowiące połączenie stylu skandynawskiego i art deco, jak np. kolekcja lamp Geometri szwedzkiej marki PR Home. Ciekawie wygląda również połączenie stylu industrialnego z nutką art deco – np. klasyczna industrialna lampa Manchester w złotym kolorze. Bawmy się więc stylami, kształtami i kolorami, a z pewnością uda nam się stworzyć ciekawe i modne wnętrze.

Klasyczna złota lampa Manchester

Złota lampa o industrialnym designie – oryginalne połączenie stylu loftowego i art deco

Geometryczne lampy PR Home

Lampy o geometrycznych kształtach to jeden z trendów w oświetleniu w 2019 roku

Cylindryczny abazur Trana Watt&Veke

Cylindryczne abażury Trana z modnym motywem ptaków