,

Trendy w oświetleniu 2021

Trendy w oswietleniu 2021 Szklana lampa stolowa kula marmur Torrano

Nadchodzący rok w branży oświetleniowej stoi przede wszystkim pod znakiem kontynuacji i rozwinięcia będącego w tej chwili na topie stylu boho. Jednak nie jest to jedyny kierunek, w którym idą obecnie trendy w oświetleniu 2021. Coraz bardziej popularne stają się lampy o prostym, geometrycznym designie, a także uniwersalne i klasyczne materiały takie jak szkło czy kamień. Stożki, kule i elipsy to najmodniejsze kształty nadchodzącego sezonu. Takie proste oświetlenie wykonane z ponadczasowych materiałów idealnie wpisze się w klasyczne wnętrza inspirowane stylem minimalistycznym. Kolejnym widocznym trendem modnym nie tylko w świecie projektowania wnętrz, jest styl eko. Dbamy coraz bardziej nie tylko o to co jemy i jak się ubieramy, ale trend ten staje się częścią naszego szeroko pojętego stylu życia. Producenci oświetlenia oferują więc lampy wykonane z naturalnych materiałów pochodzących z recyklingu. Jesteśmy przekonani, że kierunek ten w najbliższych latach będzie się coraz szybciej rozwijał.

Styl boho w nowym wydaniu – lampy kule z naturalnych materiałów

Wspomniany wcześniej styl boho, będący obecnie na topie, reprezentowany jest w oświetleniu przez coraz szerszy wybór lamp wykonanych z naturalnych materiałów. Nowe lampy w stylu boho przybierają obecnie modnych i uniwersalnych kształtów – kuli i elipsy. Lampy kule boho wykonane są z przede wszystkim z rattanu, ale także naturalnych plecionek, sznurków czy też tkanin takich jak bawełna lub len. Świetnymi przykładami mogą być tutaj plecione lampy kule Borneo wykonane z drewna i sznurka marki Globen Lighting, a także nowy model naturalnej lampy rattanowej Karen w kształcie kuli. W styl boho świetnie wpisują się również eliptyczne abażury wiszące i plafony z tkaniny z nowej kolekcji PR Home, a także białe abażurowe lampy Prisma szwedzkiej marki Watt&Veke.

Kolekcja abazurowych, eliptycznych lamp z tkaniny marki PR Home

Eliptyczne abażury wiszące i plafony wykonane z naturalnej, białej tkaniny

Lampy wiszace abazurowe kule Prisma

Białe lampy abażurowe w stylu skandynawskim

Lampa rattanowa kula Karen PR Home

Lampa rattanowa w kształcie kuli – nowość od PR Home

Plecione lampy kule boho Borneo marki Globen Lighting

Modny kształt kuli połączony z naturalną plecionką i drewnem – to styl boho w nowym wydaniu

Z miłości do oryginalnych lamp

Poznaj najciekawsze kategorie lamp i daj się zaskoczyć swoją różnorodnością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami! Dopasujemy lampę do każdego wnętrza!

Pleciona lampa stolowa Buster marki Watt and Veke

Urokliwa lampa stołowa wykonana z czarnej plecionki – łączy modny, naturalny materiał i klasyczny, kulisty kształt

Minimalistyczne lampy szklane i geometryczne kształty

Trendy w oświetleniu 2021 stoją także pod znakiem prostoty i minimalizmu. Modne stają się nie tylko wspomniane wcześniej kształty kuli i elipsy, ale także nawiązujące do klimatu retro klosze w kształcie stożka. Kształt ten pojawia się zarówno w szklanych lampach stożkach Cobbler marki Globen Lighting, jak i w abażurowych stożkowych lampach Talia z drewnianym wykończeniem. Oba modele świetnie wpiszą się zarówno w styl minimalistyczny, jak i w klimat retro. Ponadczasowym i będących na topie materiałem jest również oczywiście szkło. Jest ono obecne zarówno w kinkietach i lampach wiszących wykończonych w klimacie vintage, jak i w eleganckich lampach marmurowych Torrano marki Globen Lighting. Lampy szklane kule mleczne Torrano łączą prostotę z elegancją dzięki marmurowym elementom i stanowią kwintesencję nadchodzących trendów oświetleniowych.

Geometryczne lampy stozki Talia marki PR Home

Lampa wisząca w kształcie stożka nawiązuje do stylu retro

Szklane lampy retro Lambda marki PR Home

Mosiężne lampy ze szklanymi kloszami w stylu vintage – idealne do łazienki

Szklana lampa stolowa kula marmur Torrano

Prosta lampa stołowa szklana kula z marmurową podstawą – to jeden z top trendów 2021 roku

Szklana geometryczna lampa stozek Cobbler maki Globen Lighting

Szkło w połączeniu z prostym kształtem stożka – to jedno z najmodniejszych zestawień w nadchodzącym roku

Recznie robiona szklana lampa Skylar marki PR Home

Oryginalna, szklana lampa wisząca z drewnianym elementem i łańcuchem – idealnie łączy klasykę ze stylem industrialnym

Naturalne lampy eko

Ostatnim kierunkiem, o którym z pewnością warto wspomnieć, jest trend eko, widoczny również w branży wnętrzarskiej i oświetleniowej. Lampy wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu to idealny wybór dla osób dbających o środowisko naturalne. Producenci dbają również oczywiście o ich nienaganny design. Świetnym przykładem mogą być tutaj papierowe lampy kapelusze Tropez marki Globen Lighting. Wykonane są z ciekawego materiału zwanego papier mâché (tworzywo papierowe pochodzące z recyklingu połączone z substancjami klejącymi). Producentowi udało się uzyskać niezwykle oryginalną i nietuzinkową formę przypominającą pofałdowany, płaski kapelusz. Każda lampa jest unikalna i świetnie sprawdzi się na przykład w sypialni. Trendy w oświetleniu 2021 z pewnością będą szły w kierunku naturalnego designu i ekologii.

Papierowa lampa kapelusz Tropez Globen Lighting

Oryginalna lampa w kształcie kapelusza wykonana z papieru pochodzącego z recyklingu

Lampa stolowa boho Harper z ekomiksu PR Home

Lampa stołowa wykonana z tworzywa pochodzącego z recyklingu