,

Industrialne lampy wiszące do kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Nawet, jeśli nie lubimy gotować i nie przebywamy tam długo, to jest to miejsce reprezentacyjne, w którym często kończą się imprezy w gronie przyjaciół. Obecnie modne są aranżacje kuchni otwartej na salon – tym bardziej musimy więc przywiązywać wagę do stylu, w jakim jest urządzona. Przedstawiamy więc najmodniejsze i najbardziej efektowne oświetlenie, które świetnie sprawdzi się nad blatem lub barkiem w kuchni, a także nad stołem jadalnym. Ostatnim hitem są industrialne lampy wiszące, które wyglądają świetnie zarówno nad blatem kuchennym, jak i nad stołem jadalnym.

Industrialne lampy wiszące w kuchni i jadalni: lampy nad stół i nad barek

Odpowiednio dobrane światło w kuchni musi być nie tyko praktyczne, ale również stanowić element dekoracyjny, dodając wnętrzu wyjątkowego klimatu, niezbędnego podczas rodzinnych spotkań. Designerskie lampy wiszące nad stołem, wyspą kuchenną czy też blatem stanowią tutaj idealne dopełnienie dla opraw typu spot. Równie ważną rolę spełniają lampy wiszące nad stołem w jadalni – nie tylko doświetlają blat, ale przede wszystkim umieszczają go w centrum uwagi, przyciągając wzrok i ciesząc oko.

Trendy w oświetleniu – designerskie lampy wiszące

Lampy do kuchni i jadalni powinniśmy dobrać oczywiście do naszego gustu oraz charakteru naszego wnętrza. Obecnie projektanci stawiają przede wszystkim na minimalistyczny styl skandynawski, który jest prosty i nieprzeładowany dodatkami. Do takich wnętrz możemy dobrać designerskie lampy nad stół. Takie oświetlenie ożywi ascetyczne wnętrze i doda mu charakteru. Warto powiesić kilka lamp, często na różnych wysokościach.  Ostatnio hitem są lampy ze szklanym kloszem w kształcie żarówki , a także lampy wykonane z drutu. Na topie są również wnętrza w stylu industrialnym oraz vintage. W takim klimacie świetnie sprawdzi się masywna, mosiężna lampa industrialna Leeds.

Obecnie bardzo modne są odcienie złota – niebanalnie nad stołem zaprezentuje się np. klasyczna lampa industrialna Manchester o fabrycznym wyglądzie, dostępna zarówno w kolorze czarno-złotym, jak i biało-złotym. Co ciekawe, taki model lampy wygląda równie dobrze w aranżacji w stylu glamour.

Warto więc eksperymentować i mieszać style. Wiszące lampy industrialne sprawdzą się w różnych stylach i wyjątkowo efektownie prezentują się zarówno nad blatem kuchennym, jak i nad stołem jadalnym.