,

Lampy świąteczne w stylu skandynawskim

Metalowe lampy gwiazdy PR Home

Jesienna aura sprzyja skupieniu uwagi na wyglądzie naszych wnętrz, a szczególnie na ich odpowiednim oświetleniu. Klimatyczne, nastrojowe światło z pewnością poprawi nam nastrój w długie, zimowe wieczory. Warto w tym okresie zastosować lampy świąteczne – wybór jest ogromny, jednak by uniknąć wszechobecnego kiczu, zdecydowanie warto zainwestować w jakość. Oświetlenie świąteczne oferowane przez renomowanych, skandynawskich producentów to propozycja warta uwagi.

Oświetlenie Świąteczne – trendy

Obecnie w przemyślanym, designerskim wnętrzu zdecydowanie odchodzi się od kiczowatych, migających, kolorowych światełek. Lepiej wybrać tylko kilka świątecznych akcentów świetlnych, by nie przytłoczyć wnętrza. Czasem wystarczy jedna lampa wysokiej jakości, która postawiona na parapecie bądź szafce wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny klimat. Producenci oferują obecnie lampy świąteczne wykonane z metalu, szkła lub drewna. Taki zakup może zdobić nasze wnętrze w okresie zimowym przez wiele lat. Ze Skandynawii przychodzi do nas moda na zdobienie światłem parapetów – wygląda to przepięknie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Idealnie nadają się do tego świąteczne lampy świeczniki, np. lampa świecznik Soft z klimatycznymi abażurami. Dla wielbicieli stylu industrialnego świetną propozycją może być lampa świecznik z dekoracyjnymi żarówkami.

Lampa swiateczna swiecznik z abazurami PR Home

Klimatyczna lampa świecznik z aksamitnymi abażurami – Soft Christmas

Lampa swiecznik PR Home

Lampy świeczniki z dekoracyjnymi żarówkami – idealne na parapet

Lampy swiateczne PR Home

Świąteczne lampy w stylu industrialnym z dekoracyjnymi żarówkami

Lampy Świąteczne – motywy

Obecnie odchodzimy od kiczowatych choinek i mikołajów. Wyjątkowo modnym motywem świątecznym jest w tej chwili gwiazda. Elegancka lampa stołowa gwiazda doda klasy każdemu wnętrzu w zimowe wieczory. Oczywiście lampy wiszące w formie gwiazdy są również na czasie. Najczęściej sprzedawane na długim kablu z wtyczką, który można ozdobnie podwiesić i zawiesić lampę np. w oknie. Wielbicielom stylu boho z pewnością spodoba się drewniana wisząca lampa gwiazda. Innym, klasycznym i modnym motywem świątecznym jest oczywiście wspomniany wcześniej świecznik – z aksamitnymi abażurami lub dekoracyjnymi żarówkami, piękny i funkcjonalny.

Lampy gwiazdy drewniane PR Home

Drewniane gwiazdy wiszące – oświetlenie świąteczne PR Home

Metalowe lampy gwiazdy PR Home

Metalowe lampy stołowe gwiazdy w stylu skandynawskim

Szklane lampy swiateczne PR Home

Szklane lampy wiszące w kształcie gwiazdy – oświetlenie świąteczne

Lampa gwiazda Tindra WattVeke

Ażurowa gwiazda w złotym kolorze – oświetlenie świąteczne Watt&Veke

Gwiazda swiateczna LED Watt&Veke

Świąteczna gwiazda z lampkami LED – wyjątkowo klimatyczna dekoracja świetlna

Skandynawskie gwiazdy papierowe

Najmodniejszym natomiast trendem, który również przychodzi do nas ze Skandynawii, są wszechobecne w Szwecji czy Danii papierowe gwiazdy. W okresie świątecznym prawie każde okno jest zdobione papierową gwiazdą. Renomowany, szwedzki producent oświetlenia, firma Watt&Veke, oferuje szeroką kolekcję ażurowych, papierowych gwiazd do dekoracji okna. Gwiazdy są wykonywane ręcznie, dziurkowane na przeróżne sposoby, często zdobione brokatem, dostępne w wielu kolorach. Posiadają uchwyt do powieszenia oraz ochronny plastik pod żarówkę – po wyposażeniu w dedykowaną oprawkę z długim kablem i wtyczką tworzą piękną, świetlną dekorację. Oczywiście można zawiesić je również jako dekorację, nie używając żarówki. Papierowa gwiazda to obecnie świąteczny must have.

Gwiazdy papierowe Helsinki w oknie

Papierowe gwiazdy jako piękna ozdoba okna w okresie świątecznym

Gwiazdy papierowe Ludwig WattVeke

Srebrne papierowe gwiazdy szwedzkiej marki Watt&Veke

Gwiazdy papierowe skandynawskie WattVeke'

Ażurowe papierowe gwiazdy – oświetlenie świąteczne w stylu skandynawskim