,

Lampy w stylu skandynawskim – inspiracje

Lampy skandynawskie nawiązują do zimnego i ascetycznego klimatu Szwecji czy Norwegii – prosty design połączony z naturalnymi materiałami, takimi jak tkanina, drewno, szkło bądź metal – razem dają niesamowite efekty.

Oświetlenie w stylu skandynawskim – mniej znaczy więcej

Oświetlenie skandynawskie charakteryzuje się lekkością i prostotą,  lampy w stylu skandynawskim dodają pomieszczeniom charakteru i światła. Mogą przyciągać uwagę, jak np. masywne lampy w stylu industrialnym, lub stanowić delikatne dopełnienie wnętrza.

Jeśli nie zdecydujemy się na stylową lampę wiszącą (ponieważ wybierzemy np. sufitowe oprawy ledowe lub halogenowe), charakteru wnętrzu może nadać np. prosty, skandynawski kinkiet bądź lampa stołowa – najmodniejsze barwy to obecnie miedź, złoto i mosiądz (np. mosiężny kinkiet Veronika). Najlepiej prezentują się lampy stołowe wykonane z solidnych materiałów, takich jak wspomniany wcześniej mosiądz lub miedź – w przeciwieństwie do lamp z plastiku bądź tańszych metali sprawiają niesamowite wrażenie.

Industrialny akcent w skandynawskim wnętrzu

W prostych i jasnych wnętrzach lampa w stylu skandynawskim może stanowić centralny element aranżacji, ożywić pomieszczenie i skupić na sobie uwagę. Wówczas możemy zdecydować się na skandynawską lampę wiszącą, najlepiej w naturalnym wykończeniu, np. lampę drewnianą lub miedzianą. Taką lampę najlepiej powiesić w centralnym punkcie, np. nad stołem lub barem. Świetnie w takich miejscach prezentują się również solidne lampy mosiężne (np. masywna lampa industrialna Leeds).