,

Lampy wiklinowe – nowy trend we wnętrzach

Wiklinowe lampy wiszace Maja PR Home

W ostatnim czasie zapanowała moda na wszystko, co naturalne. Dotyczy to nie tylko jedzenia czy trybu życia, ale również szeroko pojętego wykończenia wnętrz. Od kamiennych płytek i drewnianych mebli, aż po oświetlenie. Lampy wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów, takich jak drewno czy wiklina, są nie tylko piękne i oryginalne, ale również dodają wnętrzom ciepła i przytulnego klimatu. Lampy wiklinowe wnoszą ponadto rodzaj dobrze kojarzonej, wakacyjnej atmosfery, przez co są często wybierane do wnętrz publicznych, takich jak restauracje czy puby.

Lampy wiklinowe – czy tylko z wikliny?

Choć sam termin „wiklina” odnosi się do młodych pędów wierzby poddanych obróbce, to tym określeniem skrótowo nazywane są także wyroby wykonane z różnych gatunków trzciny, młodych gałęzi drzew (nie tylko wierzby) czy też papierowych splotów/linek. Wszystkie te surowce mają wspólną cechę – są naturalne, łatwo poddają się ręcznej obróbce i świetnie wyglądają we wnętrzach.

Wiklinowe lampy wiszace Maja PR Home

Duże, wiklinowe lampy wiszące w naturalnym kolorze

Designerska lampa wiklinowa Vilda Watt&Veke

Ekskluzywna lampa wiklinowa Vilda o oryginalnym kształcie

Rodzaje lamp wiklinowych

Producenci oczywiście chętnie odpowiadają oczekiwaniom klientów i oferują coraz szerszą gamę lamp wykonanych z wikliny. Do dyspozycji mamy więc zarówno lampy wiszące o rozmaitych kształtach i wielkościach, ale również abażury do lamp stołowych – np. abażur wiklinowy Cebu. Lampy wiklinowe mają także różne kolory, choć najbardziej popularny pozostaje odcień naturalnego materiału (kolor słomkowy). Można jednak wybrać także lampy barwione na czarno, jak np. czarna lampa wiklinowa Maja.

Abazury wiklinowe do lamp stolowych Cebu

Oryginalne, wiklinowe abażury do lamp stołowych marki PR Home

Kolekcja wiszących lamp wiklinowych Maja

Duże, wiklinowe lampy wiszące Maja dostępne są w kilku wielkościach i dwóch kolorach: naturalnym i czarnym

Czy lampy wykonane z wikliny pasują do każdego wnętrza?

Lampy wiklinowe najlepiej sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym i vintage (np. lampa wiklinowa Ava świetnie sprawdzi się w tym klimacie), aczkolwiek mogą wyglądać równie dobrze jako element przełamujący inne style. Takie oświetlenie będzie idealnie współgrało zarówno z drewnem, jak i metalami, takimi jak mosiądz czy oksydowane aluminium. Lampy wiszące wykonane z wikliny sprawdzą się świetnie zarówno w salonie, jak i jako oświetlenie blatu lub stołu – nad stołem idealnie będzie wyglądała lampa wiklinowa Cebu. W zależności od modelu i kształtu lampy, niektóre z nich wprowadzą do pomieszczenia przyjemny, wakacyjny nastrój kojarzący się z palmami i plażą. Inne, o bardziej wyrafinowanym kształcie, jak np. wiklinowa lampa Vilda, będą wyglądały pięknie w nowoczesnych wnętrzach w skandynawskim stylu.

Wiklinowa lampa wiszaca Cebu PR Home

Wiklinowa lampa wisząca Cebu idealnie pasuje do wnętrz w stylu rustykalnym.

Czarna lampa wiklinowa Vilda Watt&Veke

Czarna designerska lampa wisząca wykonana z wikliny

Wiklinowa lampa wisząca Ava PR Home

Wiklinowa lampa Ava świetnie pasuje do wnętrz w stylu vintage

Wiklina powoli zastępuje nadal modny drut, z którego wykonuje się popularne lampy w stylu industrialnym. Zarówno lampy druciane, jak i wiklinowe, mają wspólną cechę – tworzą ażurową strukturę, która pięknie przepuszcza światło, dodając wnętrzom wyjątkowego klimatu. Ciężko jest oprzeć się blaskowi światła wydobywającego się zza ażurowej konstrukcji lamp wiklinowych. Zachęcamy więc do spróbowania wykorzystania tego elementu w aranżacji swojego wnętrza.