,

Abażury z jedwabiu, aksamitu, lnu – wracają do łask

Abażury PR Home

Im bardziej surowe i proste dodatki we wnętrzu, tym lepiej? Nie do końca – moda na minimalizm powoli się kończy, a wkracza nowa – na ciepłe akcenty wykonane z naturalnych tkanin. Jeśli chodzi o oświetlenie, są to oczywiście abażury. Nie są to bynajmniej „babcine” abażury, które znamy z dawnych lat – zyskują one teraz nowoczesne, zachwycające formy, wzory i kolory. Abażury z jedwabiu, aksamitu, lnu wracają do łask.

Modne abażury do lamp stołowych – co oferują producenci?

Lampa stołowa z abażurem to obecnie must have w każdym domu. Wybór jest ogromny, nietrudno będzie więc znaleźć coś dopasowanego do naszego wnętrza. Możemy przebierać zarówno w kształtach, tkaninach i wielkościach, ale również w kolorach i wzorach. Hitem jest aksamit i jedwab – są to wyjątkowo szlachetne materiały dodające wnętrzu elegancji i szyku (np. połyskujący, aksamitny abażur Lola lub cylindryczny, jedwabny abażur Hunter). Na topie są również bawełniane i lniane abażury, a także tak nietuzinkowe rozwiązania, jak abażury z metalu lub wikliny (wiklinowy abażur do lampy stołowej Cebu). Możemy wybrać zarówno klasyczne formy o kształcie stożka, jak i nowoczesne, cylindryczne kształty. Jeśli chcemy zaszaleć, nie ma problemu – producenci oferują także wzorzyste abażury: w panterkę, zebrę, liście, kwiaty… ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Aksamitne abazury Lola Wtt&Veke

Abażury z połyskliwego aksamitu z najnowszej kolekcji Watt&Veke

Abazury wiklinowe do lamp stolowych Cebu

Oryginalne, wiklinowe abażury do lamp stołowych marki PR Home

Jedwabne abazury Watt&Veke

Szykowne abażury z jedwabiu z kolekcji Watt&Veke

Kolekcja abazurow i lamp PR Home

W kolekcji PR Home znajdziemy zarówno abażury wzorzyste w lnu lub aksamitu, jak i abażury wiklinowe

Jak dobrać abażur do lampy stołowej

Dobierając abażur do lampy stołowej musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość. Musi być ona proporcjonalna do podstawy lampy, by całość spełniała nasze oczekiwania. Do wysokich, smukłych lamp mamy większe pole manewru – dobrze będą wyglądały zarówno większe, jak i mniejsze modele. Natomiast przy lampach szerokich, owalnych – najlepiej by średnica abażuru była równa lub większa od średnicy podstawy lampy. Przy dobrze tkaniny sugerujemy natomiast, by kierować się stylem lampy oraz całego wnętrza. Do eleganckich, nowoczesnych lamp świetnie będą pasowały abażury z aksamitu bądź jedwabiu (np. cylindryczny abażur z aksamitu Sanna), natomiast do lamp w stylu vintage lepiej sprawdzą się abażury lniane (np. plisowany lniany abażur Sofia) bądź bawełniane. Dobór koloru i kształtu zależy już tylko od naszego gustu i tego, czego oczekujemy od naszego wnętrza.

Aksamitny abazur Sanna na podstawie Zelma Watt&Veke

Cylindryczny abażur z aksamitu dodaje wnętrzom elegancji

Abażury PR Home

Abażury szwedzkiej marki PR Home – szeroka gama kolorów, wzorów i rozmiarów

abazury designerskie Gynning PR Home

Designerskie abażury bawełniane z nadrukowanym dziełem szwedzkiej artystki Caroline Gynning

Lniane abazury PR Home

Lniane abażury plisowane zaprezentowane na ceramicznych lampach z kolekcji PR Home

Abażury wiszące z lnu, bawełny, aksamitu

Wnętrze możemy również ocieplić za pomocą abażurów wiszących z naturalnych tkanin. Zamiast tradycyjnej, metalowej bądź szklanej lampy wiszącej lub plafonu możemy wybrać lampę wykonaną z materiału (np. aksamitną lampę abażurową Malmo). Takie lampy są zazwyczaj oferowane w postaci abażuru w komplecie z oprawką i kablem. Dostępne są również lniane i bawełniane plafony, jak lniany plafon Stygn Plisse – to wyjątkowo dekoracyjne i nietuzinkowe rozwiązanie górnego oświetlenia.

Aksamitne abażury wiszące Malmo od PR Home

Abażury wiszące z aksamitu dodają wnętrzom ciepła i przytulnego klimatu

Kule abazurowe Ball PR Home

Abażur wiszący w kształcie kuli z tkaniny – wspaniała dekoracja wnętrza lub ogrodu

Warto skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości, które dają obecnie producenci abażurów i ocieplić nimi nasze wnętrze. Zarówno lampa stołowa z abażurem, jak i abażurowa lampa wisząca są świetnym rozwiązaniem i mogą stanowić wyjątkową dekorację mieszkania lub domu.