Lampa kula ze szkła – styl industrialny w najmodniejszym wydaniu

Lampy szklane kule Bretagne

Lampa szklana kula to idealne rozwiązanie do wnętrz, którym chcemy nadać industrialnego klimatu, jednocześnie nie przytłaczając ich. To wyjątkowo modne rozwiązanie, jest więc w czym wybierać. Producenci oferują obecnie szeroką gamę lamp w kształcie szklanej kuli – zarówno wiszących, jak i stołowych, wykonanych z przezroczystego, jak i przydymionego szkła.

Przezroczysta lampa szklana kula – klasyka stylu industrialnego

Klasyczne lampy w formie szklanej kuli to oczywiście lampy wiszące, wykonane z przezroczystego szkła. Najczęściej wykańczane są metalowymi elementami w kolorze mosiądzu lub srebra. Bestsellerem w tej kategorii jest lampa szklana kula Bretagne szwedzkiej marki PR Home. Lampa dostępna jest w 3 średnicach, od 20cm do aż 40cm. Lampy Bretagne wyglądają świetnie w rzędzie, a także w połączeniu różnych wielkości i zawieszane na różnych wysokościach. Większe lampy wieszane są na metalowych łańcuchach. Ten model idealnie wpisuje się w styl industrialny, ale pasuje też do wnętrz klasycznych i skandynawskich. Dzięki przezroczystemu szkłu lampa nie przytłoczy wnętrza, jak również pozwoli wyeksponować ciekawą żarówkę dekoracyjną, która doda wnętrzu loftowego klimatu.

Lampy szklane kule Bretagne

Klasyczne lampy szklane kule Bretagne marki PR Home

Lampa szklana kula Bretagne PR Home

Lampy szklane kule Bretagne w kolorze srebrnym – idealne do kuchni

Lampy kule z przydymionego szkła

Wielbiciele oryginalnych rozwiązań mogą natomiast wybrać lampy kule wykonane z ciemnego, przydymionego szkła. Wówczas warto zastosować mocniejszą żarówkę, która na pewno nie będzie raziła w oczy dzięki zastosowaniu w lampie szkła w ciemniejszym odcieniu. Takie nietuzinkowe lampy są idealne do bardziej nowoczesnych wnętrz.

ampa Spring przydymione szklo Globen Lighting

Lampa szklana kula z przydymionego, dekoracyjnego szkła – Globen Lighting

Szklane klosze Hope Watt&Veke

Okrągłe szklane klosze z serii Hope marki Watt&Veke

Lampy szklane kule – nie tylko lampy wiszące

Ma rynku dostępne są również ekskluzywne lampy stołowe w formie szklanych kul. To modne rozwiązanie można zastosować nie zmieniając radykalnie dotychczasowego charakteru pomieszczenia – niewielkim kosztem można udekorować je dodając lampę stołową w formie szklanej kuli. Ciekawym przykładem jest tutaj model Andrea szwedzkiej marki Watt&Veke – to niewielka lampa kula wykonana ze szkła o ciekawej, przepięknie odbijającej światło fakturze. Dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, świetnie wpisuje się w wyjątkowo modny obecnie styl art-deco. Inną opcją jest dekoracyjna szklana kula Hole firmy Globen Lighting – to niezwykle ciekawe rozwiązanie. Lampa, którą można użyć zarówno jako stołową, jak i wiszącą. Możemy włożyć do niej oryginalną dekorację, np. roślinną, która zostanie podświetlona i dzięki temu pięknie wyeksponowana.

Lampa stolowa Andrea Watt&Veke

Lampki stołowe z ozdobnego szkła w kształcie kul – Watt&Veke

Lampa szklana kula dekoracyjna Hole Globen Lighting

Dekoracyjne lampy w formie szklanej kuli marki Globen Lighting