Lampy z drutu – efektowne oświetlenie w stylu loftowym

Lampa z drutu Corby PR Home blog

Lampy z drutu to wyjątkowo oryginalny wybór dla wnętrz urządzonych w stylu loftowym i skandynawskim. Druciane lampy industrialne mają zdecydowanie surowy charakter, nie przytłaczając przy tym wnętrza. Dodatkowo ich ażurowa budowa pięknie rozprasza światło, tworząc dookoła klimatyczne refleksy i cienie. Świetnie wyglądają z nimi żarówki dekoracyjne – dodają ciepła i niepowtarzalnego nastroju.

Lampy druciane – co oferują producenci?

Druciane lampy są ostatnio bardzo popularne, producenci nie pozostają więc obojętni i oferują ogromny wybór designerskich lamp wykonanych z drutu. Możemy wybierać w modelach z ciasno plecionego, cienkiego drutu, np. druciana lampa wisząca Alex od Watt&Veke. W proste, skandynawskie wnętrza świetnie wpisze się natomiast cylindryczny klosz z luźno plecionego, grubego drutu – lampa Ring od PR Home. Wielbicieli fantazyjnych kształtów zachwyci natomiast nowoczesny design drucianej lampy przypominającej w kształcie zwiewny, duży kapelusz – druciana lampa wisząca Ray. Globen Lighting ma również w ofercie dużą lampę z drutu przypominającą w swojej strukturze diament.

Lampa z drutu Pixie WattVeke

Lampa pleciona z cienkiego, złotego drutu – idealna nad stół lub barek

Lampa z drutu Diamond Globen Lighting

Duża lampa z drutu przypominająca w kształcie klejnot – propozycja od Globen Lighting

Lampa z drutu Corby PR Home

Lampa kula z drutu – złota, cienko-pleciona i delikatna

Druciane lampy Ring PR Home

Druciane lampy wiszące Ring i klasycznym, cylindrycznym kształcie – idealne do kuchni

Druciana lampa wiszaca Ray mosiadz

Duża, delikatna lampa z drutu Ray – świetnie sprawdzi się w salonie

Druciana lampa wiszaca Alex WattVeke

Gęsto pleciony abażur z cienkiego drutu Alex – pięknie prezentuje się z żarówką dekoracyjną

Gdzie powiesić lampę z drutu?

Mniejsze lampy z drutu nadają się idealnie nad stół jadalny bądź barek. Natomiast te większe, o luźnym oplocie, będą wyglądały pięknie zarówno w salonie, jak i w kuchni. Warto pamiętać, by nie dobierać do kuchni drucianych lamp o gęstym splocie, ponieważ są trudne w czyszczeniu. Takie lampy świetnie sprawdzą się natomiast w salonie lub jadalni. Jest to również świetny wybór do restauracji lub barów.