Lampy do ogrodu oraz letnie akcenty oświetleniowe

Może się wydawać, że lato nie jest najlepszym okresem na dokonywanie zmian w oświetleniu naszego otoczenia. Duża ilość światła dziennego nie zachęca do myśli o świetle sztucznym – nie zapominajmy jednak, że lampy to już nie tylko źródło światła, ale przede wszystkim wyjątkowe dopełnienie i dekoracja wnętrza. Wnętrza, ale również przestrzeni na zewnątrz – ogród, balkon, czy taras – te miejsca powinniśmy traktować jako równie ważne, jak nasz salon czy kuchnia, w końcu to przedłużenie naszego domu. W lecie spędzamy tam coraz więcej czasu, także wieczorami, warto więc zadbać o to, byśmy poczuli się na naszym tarasie bądź w ogrodzie zupełnie wyjątkowo i komfortowo. Lampy do ogrodu, odporne na warunki atmosferyczne, to idealne rozwiązanie na lato.

Abażurowe lampy do ogrodu odporne na warunki atmosferyczne

Producenci oświetlenia oferują coraz więcej modeli lamp dedykowanych do montażu na zewnątrz. Lampa na tarasie nie musi być już brzydkim, plastikowym plafonem – możemy zamontować tam zupełnie wyjątkowe lampy abażurowe odporne na warunki atmosferyczne. Przykładem mogą być lampy z serii outdoor szwedzkiego producenta PR Home. Lampy te składają się z abażuru wykonanego z materiału odpornego na warunki atmosferyczne (wilgoć, słońce) oraz szczelnej oprawki z długim, 5-metrowym kablem i wtyczką o klasie IP44 dostosowanej do stosowania na zewnątrz. W kolekcji outdoor znajdziemy materiałowe lampy zewnętrzne w kształcie kuli Ball, lampy zewnętrzne w kształcie kokonu Round, a także zupełnie oryginalne abażury wiszące na zewnątrz Malmo.

Abazury wiszace do ogrodu na zewnatrz outdoor Round

Wiszące lampy abażurowe z tkaniny odpornej na warunki atmosferyczne – idealne na zewnątrz

Abazurowa lampa wiszaca outdoor do ogrodu na taras Malmo

Lampa Malmo outdoor o oryginalnym kształcie to świetny pomysł na oświetlenie tarasu

Kule abazurowe Ball PR Home

Abażur wiszący w kształcie kuli z tkaniny – wspaniała dekoracja wnętrza lub ogrodu

Zewnętrzne girlandy świetlne

Innym rozwiązaniem może być zastosowanie wyjątkowo efektownej girlandy świetlnej dostosowanej do montażu na zewnątrz i odpornej na warunki atmosferyczne (klasa IP44). Takie girlandy w kolorze białym lub czarnym oferuje m.in. polska marka Kolorowe Kable. Girlandy te możemy powiesić na balkonie (np. opleść o balustradę), sprzedawane są w różnych długościach i dają piękne, nastrojowe światło.

Czarna girlanda swietlna na zewnarz do ogrodu outdoor

Girlanda świetlna to idealny pomysł na oświetlenie balkonu lub tarasu

Letnie akcenty oświetleniowe we wnętrzach – kolorowe wzorzyste abażury

Jeśli zadbaliśmy już o oświetlenie na tarasie bądź w ogrodzie, warto również wprowadzić wiosenne akcenty do naszego wnętrza. Pomogą nam w tym bardzo modne, wzorzyste tkaniny, które stosowane są obecnie nie tylko do powlekania poduszek. Na rynku dostępne są abażury w wielu letnich kolorach i wzorach – w kwiaty, liście, ptaki. Taki abażur z wiosennym akcentem (np. wzorzysty abażur Sofia wiosenne kwiaty) z pewnością doda naszemu wnętrzu powiewu letniego klimatu.

wzorzyste abazury wiosenne PR Home

Wzorzyste abażury w kwiaty – idealne jako wiosenny akcent we wnętrzu

Kolorowe lampy wiszace abazurowe Ball

Lampy abażurowe w modnych kolorach Ball