Nowoczesne żyrandole – elegancja we wnętrzach

Nowoczesne zyrandole ze szkla i metalu

Obecnie żyrandol to już nie tylko „staromodne”, główne źródło światła w salonie. Ogromny wybór pięknych i stylowych żyrandoli w nowoczesnym stylu, jaki oferują obecnie producenci, pozwala nam ozdobić zarówno nasze domy i mieszkania, jak i hotele czy restauracje. Eleganckie i efektowne żyrandole są idealne nie tylko do salonu, ale także do jadalni czy na klatkę schodową. Dominującymi materiałami, z których wykonywane są obecnie modne, nowoczesne żyrandole, są szkło i metal.

Nowoczesne żyrandole do jadalni

Nowoczesne żyrandole są przeznaczone nie tylko do wyższych salonów, ale także coraz częściej stosowane są jako oświetlenie nad stołem w jadalni. Pokaźne, duże żyrandole dadzą nad stołem efektowne i klimatyczne światło. Fakt, że w jadalni lampę wieszamy najczęściej bezpośrednio nad stołem pozwala nam wykorzystać spore wymiary żyrandola (dużą wysokość) nawet w niższych pomieszczeniach. Wysokość zawieszenia lampy nad stołem jest z reguły niższa, niż w innych częściach domu, ponieważ nie musimy obawiać się, że o lampę zahaczymy głową. Nad stołem wyjątkowy efekt dadzą np. lampy z przezroczystymi, szklanymi kloszami, np. żyrandol szklane klosze Pallas lub szklany żyrandol Drops szwedzkiej marki Globen Lighting.

Lampa szklane klosze Pallas Globen Lighting

Efektowna lampa z przezroczystymi, szklanymi kloszami o różnych średnicach. Idealnie sprawdzi się z żarówkami dekoracyjnymi

 

Zloty zyrandol ze szklanymi kloszami Drops Globen Lighting

Efektowny, lecz delikatny żyrandol ze szklanymi kloszami w kształcie kropli – świetnie prezentuje się w jadalni

 

Nowoczesny metalowy zyrandol Rondo bialy

Metalowy żyrandol w białym kolorze łączy w sobie styl loftowy i nowoczesny

 

Zyrandol z trzema kloszami z dymionego szkla Moma Pallero

Dymione klosze żyrandola Moma są eleganckie i przyciągają wzrok

Szklane żyrandole do salonu

Podobne modele, co w jadalni, możemy wykorzystać także w salonie. Dla wyższych wnętrz idealne są np. modele Clarion czy Bistro. Natomiast w salonie o standardowej wysokości możemy rozmieścić źródła światła w poziomie – taką możliwość daje nam np. żyrandol szklany Como marki Pallero. Wszystkie te lampy są wyjątkowo efektowne i wyglądają we wnętrzach niczym klejnoty, dodając im uroku i elegancji.

Nowoczesny zyrandol szklany Como Pallero

Efektowny żyrandol Como ze szklanymi kloszami w kolorze bursztynu ułożonymi w poziomie – nie wymaga wysokich pomieszczeń, by dodać wnętrzu elegancji

 

Nowoczesne zyrandole Clarion dymione szklo

Żyrandole Clarion z kloszami z dymionego szkła – są wyjątkowo efektowne, świetnie sprawdzą się w salonie

Zyrandol nowoczesny z kloszami z mlecznego szkla Bistro Pallero

Elegancki żyrandol z mlecznymi, szklanymi kloszami – idealny do szykownego salonu

Eleganckie żyrandole na klatkę schodową i korytarz

Jeśli chodzi o pomieszczenia mniej reprezentacyjne, to także nie musimy się już ograniczać do skromnych opraw oświetleniowych. W większym korytarzu świetnie sprawdzi się efektowny i praktyczny plafon Grace Globen Lighting. Natomiast w wyższych wnętrzach, możemy zaszaleć i postawić na lampę Skyfall z oświetleniem kaskadowym – szklane klosze w odcieniach złota zawieszone na różnej wysokości niczym krople spadające z nieba. To idealna i efektowna opcja rozświetlenia wysokich przestrzeni, takich jak klatki schodowe czy antresole.

Lampa ze zlotymi szklanymi kloszami Skyfall - idealna na klatke schodowa

Szklane klosze lampy Skyfall można montować na różnych wysokościach, uzyskując niesamowity efekt

 

Zloty plafon na 6 zrodel swiatla Grace Globen Lighting

Praktyczny, lecz elegancki złoty plafon idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu